עיריית נתניה היכל התרבות נתניה

מגזין אמנות ותרבות - &

חדש!!!

 גיליון #2 של מגזין & לאמנות ותרבות

 

 

 להזמנה

cover. Marnie Weber, The Procession,  Production still from 'The film The Eternal Heart', 2010

 

כתב-העת "&" לאמנות ותרבות הינו כתב-עת חצי-שנתי המבקש לייצר דיאלוג מתמשך בין האמנות החזותית לבין ה"עולם", לפתוח את השיח של שדה האמנות למציאות הסובבת ולתת במה להתכתבויות בין טקסטים ממגוון תחומים לבין עבודות אמנות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. כתב העת נוצר מתוך צורך להנגיש את האמנות העכשווית ולהוציאה מן הנישה האזוטרית לנחלת הכלל באמצעות טקסטים אלטרנטיביים המאופיינים בגישה קלילה ולעיתים אף הומוריסטית, שיעמדו כאנטיתזה לרפרטואר האוצרותי האליטיסטי. החיבורים המתהווים בין הטקסטים השונים לבין הדימויים והרצף הנוצר בין הדפים הופכים את המגזין למכלול אמנותי מגובש וליצירה בפני עצמה.

  

המגזין בחסות עיריית נתניה, עמותת היכל התרבות ו"09- גלריה על הצוק" – חלל לאמנות עכשווית המציג את עבודותיהם של אמנים הפועלים בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי. את המגזין יזמה וערכה מאיה קשביץ, מנהלת מחלקת אמנות פלסטית ואוצרת הגלריה.

 

הגיליון הראשון, עוסק בנושא ה"על-טבעי"– בין הטקסטים ניתן למצוא שיחה עם נמרוד רשף, אמן ויוצר פעיל בתחום הקומיקס על ההיסטוריה של גיבורי-העל; שיחה עם לוסיל דסמורי, אמנית ויוצרת סרטים בלגית, על רוחות רפאים באמנות ועל סרטה "Abracadabra" שהוקרן בשנה שעברה בטייט מודרן; התכתבות עם האמנית קרן רוסו על אפלה, כאוס ורומנטיקה באמנות; מאמר מאת עידו הרטוגזון, עורך המגזין "לפסיכונאוט" ומחבר הספר "טכנומיסטיקה: תודעה בעידן טכנולוגי" על אמנות, סמים ופסיכדליה; שיחה עם אודליה ברקין על ערפדים, טראומות ותאוריות קוויריות ועוד.במגזין משתתפים כ-50 אמנים, ביניהם קרן רוסו, סוזן מק'וויליאם, נמרוד רשף, מרכוס קואוטס, איתן בן-משה, יאן טיכי, דנה לוי, נבט יצחק, סשה סרבר, עלמה שניאור, בועז אהרונוביץ', פרדי כסלו, הילה עמרם, ליהי תורג'מן, רימה ארסלנוב, אן המילטון, פול נוג, ארנסט קרמלה, אולף בראונינג, קתי ברדפורד ואחרים.

 

Tommy Nease,  Untitled, B&W photograph,  2012

סשה סרבר,  באטמן שרוף,  פסל עץ, 2012

 

הגיליון השני חושף דיאלוג בין משחק ואמנות וכולל טקסטים ושיחות עם אמנים ויוצרים על משחקי תפקידים, גיימינג, שחמט ועוד. הטקסטים מלווים בעבודותיהם של 40 אמנים מהארץ ומחו"ל, ביניהם: רן סלוין, נורית ירדן, אורי גרשוני, בלו-סימיון פיינרו, עפרה אייל גור אריה, לאה גולדה הולטרמן, מירב שין בן אלון, כרמלה וייס, דורית גודארד, לואיג'י גירי, נורברט שוונטקובסקי,  דן הרננדז, גו'נגמי יון ואחרים.

 

להזמנת גיליון

 

  

 

טיים אאוט

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לחץ כאן להזמנת מגזין תרבות ואמנות &

כלכליסט

ידיעות נתניה, מגזין תרבות ואמנות


 
   
היכל התרבות נתניה
אירועים ופסטיבלים
אומנות פלסטית
אומנות פלסטית
מגזין אמנות ותרבות - &
אומנות פלסטית
09 גלריה על הצוק
אכסדרת היכל התרבות
גלריה סקואלה
אמני נתניה
צור קשר
תערוכת פרס ראש העיר לשנת 2013
הצגות ומופעים
תזמורת נתניה הקאמרית
חינוך לתרבות
הקונסרבטוריון העירוני נתניה
YoutubeFacebook
בניית אתרים
ראשי  I  תקנון  I  צור קשר  I  רכישת מנוי  I  עיריית נתניה כל הזכויות שמורות © 2010
להיכל התרבות נתניה