אודות בריזה

ההרכב הקולי הייצוגי של היכל התרבות הרכב קולי בריזה
ההרכב הוקם על ידי המוזיקאי יוסי קירש, והחל מ-2012 עובד תחת ניהולו המוזיקלי של עמית בר-צדק. ההרכב שר ב-6 קולות, רפרטואר עשיר ומגוון שמבוסס ברובו על שירים עבריים איכותיים, בעלי הרמוניה מורכבת: מתי כספי, יוני רכטר, סשה ארגוב, יהודית רביץ, חוה אלברשטיין, נורית גלרון ועוד. בחירת השירים נעשית תוך כדי הקפדה על טקסטים איכותיים של מיטב המשוררים והפזמונאים: אלתרמן, חלפי, נתן זך, עלי מוהר, נעמי שמר, יוסי בנאי, אהוד מנור, יורם טהרלב, ועוד. מדי פעם מתווספים לרפרטואר קטעי ג`אז, יצירות קלאסיות ועוד.
 
בריזה
 
 
לצד הצליל המוקפד והנקי שמאפיין את ההרכב, "בריזה" מתגאה בדינמיקה עדינה במיוחד, ובניסיון בימתי רב, שמאפשר לה עמידה נינוחה בהופעת מול קהל קטן וגדול כאחד. בנוסף, מתמקדת עבודת ההרכב בצורת הגשה ייחודית, שמדגישה את ההיבטים הדרמטיים בשיר, מתארת את העלילה, מחיה את הדמויות, וממחישה את הרגשות שהשיר מתאר.
 
 
 
החזרות מתקיימות בהיכל התרבות בנתניה, באווירה מיוחדת שיכולה להיווצר רק בין אנשים שכבר הרבה מאוד שנים מאוד אוהבים את מה שהם עושים ביחד, ולא פחות מזה – אחד את השני.
 
 
לצד הופעות בטקסים עירוניים, ובמופעי קיץ גדולים, ההרכב מפיק מופעים שמעמידים את ההרכב במרכז, ומלווים בנגנים מקצועיים. בנוסף, "בריזה" מארחת ומתארחת במפגשי הרכבים ברחבי הארץ.
בשנת 2014 ההרכב השתתף במופע "מה תנגנו" – מופע מחווה לשירי יוני רכטר, שהתקיים באמפי בנתניה ובאולם רקאנטי במוזיאון ת"א.
בשנת 2016 ליווה ההרכב את דני רובס בשני שירים מהאלבום החדש שיצא ב-2017.
 
 בריזה – כי נעים לשיר
 
נעמי פארן, (מנצחת מקהלת "מורן") על בריזה:
התרשמתי מאוד לטובה מההרכב: העיבודים מאתגרים ומעניינים, ויש בהם "קריצה" מיוחדת. הפיסוק מקורי, ההיגוי ברור. הבאלאנס בין הקולות טוב מאוד. ההגשה הבימתית טובה ומקצועית, והקשר עם הקהל מצויין. כתוצאה מכל אלה הצליל של ההרכב חד ואחיד, ההופעה הבימתית טובה ומקצועית.
 
חפשו אותנו בפייסבוק
להצטרפות: מיכל גרינברג, מנהלת ההרכב דואר אלקטרוני: michalg26@gmail.com טלפון: 052-3333652

החזרות מתקיימות בימי ראשון, 19.00-21.00, בהיכל התרבות, נתניה.