יום הקשתן הצעיר תשע"ד

הישג מרשים, ברכות למחלקת כלי הקשת!!
"יום הקשתן הצעיר" של הקונסרבטוריון העירוני נתניה התקיים השנה זו הפעם השביעית! בסיומו של הקונצרט החגיגי עלתה על הבמה באולם בית יוחנן, המחלקה כולה המונה כ-61 קשתנים )כנרים ויולנים וצ`לנים(, החל מהתלמידים הצעירים ביותר שהחלו דרכם זה עתה במסגרת "בי"ס מנגן" בבי"ס בגין, דרך תלמידי המחלקה המנגנים בתזמורת כלי הקשת הצעירה, התלמידים הבוגרים המנגנים בתזמורת כלי הקשת הייצוגית ועד לצוות מורי המחלקה שהצטרפו לנגנים הצעירים. כלל התלמידים והמורים ביצעו עיבוד לקנון המפורסם מאת המלחין יוהאן פכלבל שעובד ע"י ליאת סבא במיוחד ליום זה. את היום כולו ואת קונצרט הסיום ניתן לתאר רק בסופרלטיבים.
בפתח תכנית הקונצרט שהוקדשה הפעם למוסיקת בארוק, עמד ביצוע מרשים של הפרק הראשון מתוך הקונצ`רטו הברנדנבורגי השלישי מאת י.ס. באך, אשר ביצעו מורי המחלקה. אחריהם עלו לבמה שני הרכבי מוסיקה קאמרית עם תלמידי המחלקה: שלישיית מיתרים בהדרכת סבטלנה קמינסקי ורביעיית מיתרים בהדרכת נעה אליעזר שלף. לאחר מכן הופיעו שתי תזמורות המחלקה: תזמורת כלי הקשת הצעירה בניצוחה של סבטלנה קמינסקי, אשר ביצעה יצירות שונות מתקופת הבארוק והתזמורת הבוגרת בניצוחה של נעה אליעזר שלף, אשר ביצעה את האריה המפורסמת מתוך הסוויטה התזמורתית מס. 3 מאת י.ס. באך, וקונצ`רטו לתזמורת מיתרים ברה מז`ור. נגן הצ`מבלו בעל השם הבינלאומי ומנהלה המוסיקלי של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית- מר שלו עד אל, ניגן את תפקיד הצ`מבלו לאורך כל הקונצרט ותרם רבות לאווירה המיוחדת של היום כולו.

ברכות הוקרה לתלמידי המחלקה על הישגיהם, ברכות לצוות המורים על עבודתם המסורה לקידום התלמידים, וברכות לעומדת בראש המחלקה- עדי חלאבין, על גיוס כל הכוחות ורתימתם להישגים כה מרשימים המפארים את מוסדנו ואת עירנו!

רשם – מוטי מירון
מנהל הקונסרבטוריון העירוני נתניה