קרוב ל... בית, זכרון, מקום... הנגב | 16.1.12

שם האמן: איילה אושפיז, אירוס חיון רוזנפלד, ג`אסר אבו רביע, דניאלה מלר, חאדר וואשח, חיים מאירס (וייס), חן ינאי, יורם פרץ, לורה בכר, מרגלית שלי, נורית עגור, תהילה פרידמן
אוצר/ת: ישראל רבינוביץ`
פתיחה: 16.1.12
נעילה: 14.2.12

אכסדרת היכל התרבות
רח` רזיאל 4 נתניה
טל` לבירורים: 09-83088001
כניסה חופשית בעת פעילות בהיכל
שם תערוכות אמני הנגב קרוב ל... בית, זיכרון, מקום נשמע כנושא כולל, רחב ומקיף, כמעט כמו מרחביו העצומים של הנגב, אך לא כך הדבר. למעשה כשאנו מתבוננים ביצירות ברוב "קשב" ניתן לראות את הקולות השונים, קולם של סיפורי החיים האישיים המרכיבים יחד את סיפורו של המקום המיוחד הזה- הנגב.

עבור רבים הנגב מייצג את הרחוק והנידח, כמעט "ארץ גזירה". האם כך הוא הדבר? תערוכת קרוב ל... בית, זיכרון, מקום באה להראות למתבונן חיבור נוסף בין אדם לנופי המדבר דרך יצירה אמנותית מגוונת ומיוחדת. תמהיל של זיכרונות רחוקים וקרובים יחד עם תיאורי הבית האישי והחברתי, דרך הקשר לצבעוניות המקום ולחומריותו הם למעשה תמציתה וסוד קיומה המופלא של ההתיישבות בנגב, כפי שהיא באה לידי ביטוי בתערוכה.

התערוכה קרוב ל... בית, זיכרון, מקום מורכבת משלוש תערוכות משנה המתמקדות באזורים השונים של הנגב ומציגות א המאפיין ואת הייחודי לכל איזור. הנגב המערבי (עוטף עזה) הנגב המרכזי (נתיבות, אופקים ובאר שבע) והנגב המזרחי (מעומר ומיתר ועד לערד ולמצפה רמון). 36 אמנים ותיקים וצעירים, צברים ועולים, תושבי ערים וחברי קיבוצים ומושבים, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, נשים וגברים, שהם הפסיפס המייצג את החברה הישראלית, מאפשרים לנו להכיר צד נוסף בפניה של החברה הישראלית בכלל ושל ההתיישבות בנגב בפרט.