"פני הדברים" תערוכת ציוריו של יגאל המאיר

יגאל המאיר נולד לפני למעלה מ- 75 שנים בקיבוץ כפר-החורש. כשהיה בן ארבע החליטה אימו שבנה לא יישן בבית הילדים, אלא עם הוריו בבית. מאחר שלא הייתה בקיבוץ הסכמה על כך, עזבה את הקיבוץ ועברה לאזור המרכז. מאז 1963 גר יגאל בנתניה.
יגאל ורעייתו, רעיה, היו מורים, ואף זכו לעבוד כשליחי הוראה וניהול מערכות חינוך במקסיקו וברוסיה, אך עם תום עבודתם שם חזרו לנתניה.
רעיה עבדה כמורה, ואחר כך ניהלה את מערכת האולפנים לעברית בכל רחבי חבר-העמים. יגאל המשיך את לימודיו באוניברסיטה והיה מרצה למקצועות העברית במכללה למורי חו"ל בירושלים, במכללת-בית ברל, ולאחרונה באוניברסיטת חיפה. כן עוסק יגאל עד היום גם בעריכת ספרים ובהגהה.
יגאל מצייר מאז היתו ילד. הוא מעדיף ציורי פנים וידיים, שבהם אפשר לזהות את הרגש ואת ההבעה של הדמות המצוירת. עיקר ציוריו בשחור לבן, והוא משתמש בעיפרון בלבד.
בתערוכה הנוכחית בהיכל התרבות שילב יגאל גם ציורים של נכדיו הלומדים לצייר בהדרכתו. ראוי לציין כי ציורי הנכדים צוירו על ידיהם ללא עזרתו.
במסגרת זיקתו לאמנות מנגן יגאל בגיטרה. הוא הופיע בתור מלווה ובתור סולן בתיאטרון, בקונצרטים בישראל, באירופה ובאמריקה, וגם בטלוויזיה בארץ בשנות ה- 70. כן ליווה בנגינתו במשך שנים רבות זמרים פופולריים.
רעיה מקדישה את זמנה לכתיבת שירים. עד עתה התפרסמו שני ספרי שירה, פרי-עטה.
רעיה ויגאל נשואים 52 שנים בקירוב, ולהם שלושה ילדים ושבעה נכדים. הגדול שבהם בן 19 ונמצא במכינה קדם-צבאית, והקטנה בת שנתיים